Fototapety

On 19 marca 2011, in Porady tapetowanie wroclaw, by admin

Szczególnym rodzajem tapet są dostępne na rynku fototapety.  Są one przeważnie wykonane ze zdjęć o bardzo dobrej rozdzielczości , poddanych obróbce, powiększonych i podzielonych na części ( bryty).

fototapeta

Montaż fototapet  jest nieco inny niż zwykłych tapet. Przede wszystkim bryty mają nieraz nawet 120 cm szerokości, a więc są znacznie szersze od tradycyjnych tapet z rolki. Przyklejenie materiału o dużej powierzchni wymaga większego wysiłku,ostrożności i zręczności niż wąskiej tapety z rolki.

fototapeta las

Na fototapetach można zobaczyć  zdjęcia wszystkiego co jest na Ziemi i w kosmosie.  Mogą to być rośliny: lasy tropikalne i brzozowe,makro zdjęcia kwiatów i owoców, bajkowe krajobrazy.

ocean

Na fototapetach zetkniemy się też z najpiękniejszymi miejscami na naszej planecie. Majestatyczne góry i bezkresne oceny mogą być już na  stałe w zasięgu naszego wzroku.

maki

Także dzieła ludzkiej ręki mogą być piękną ozdobą naszych wnętrz. Na  fototapetach spotkamy więc często wybierane  ostatnio fragmenty krajobrazu miejskiego, zabytki architektury, budowle czy nawet pojazdy.

most

Wszystko co znajdzie w zasięgu obiektywu dobrego fotografa może, więc stać się ozdobą naszego domu bądź biura.

Oprócz dobrego zdjęcia jest jeszcze kilka nie mniej ważnych elementów, które decydują o tym, że fototapeta stanie się piękną ozdobą wnętrza.

Nawet najlepsze zdjęcie zanim stanie się fototapetą wymaga jeszcze pracy grafika. Od jego zdolności i pracy zależy wiele.

fototapeta tramwaj

Ważny wydaje się być także dobór odpowiedniego nośnika na którym ma zostać wyprodukowana fototapeta. Inaczej wybrane zdjęcie będzie się prezentowało na materiale fizelinowym ze strukturą tkanego lny, inaczej na papierze a jeszcze inaczej na zalaminowanej foli.

Ostatnią , ale niezwykle istotną czynnością  jest fachowy montaż fototapety.

Klejąc ją do ściany nie można sobie pozwolić na żaden błąd. Przy tapecie z rolki źle docięty bryt można wyrzucić do kosza i dociąć nowy. Przy fototapecie jest to niemożliwe. Wzór się nie powtarza i jeżeli ktoś uszkodzi nawet jego bardzo małą część trzeba zamawiać całą fototapetę od nowa.

fototapeta

Gałązki drzewa z jednego brytu muszą idealnie schodzić się z odpowiednimi gałązkami na drugim brycie tak, aby wszystko tworzyło jedną okazałą całość.

 

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect