Przesunięcie otworu drzwiowego

On 21 września 2012, in Porady tapetowanie wroclaw, by admin

Przesunięcie otworu drzwiowego nie jest skomplikowaną czynnością, ale jest czasochłonne. Do wykonania tego rodzaju prac niezbędne są narzędzia i wiedza budowlana.

Musimy widzieć jakiego rodzaju jest ściana i z  jakich materiałów jest wykonana.

Nasza jest z cegły dziurawki, z wyburzonej części.

Zwróćmy uwagę z czego są wykonane posadzki i ewentulanie zabezpieczmy je.

Następnie trzeba rozpoznać układ instalacji elektrycznej i ją zaznaczyć taka, aby podczas prac jej nie uszkodzić.

Najczęściej tuż obok otworu drzwiowego znajduję się wyłącznik światła i istnieje konieczność przesunięcia go wraz z otworem drzwiowym.

Przed przystąpieniem do prac trzeba go rozmontować i zabezpieczyć przewody.

Po zlokalizowaniu instalacji elektrycznej rozkuwamy ostrożnie tynk odsłaniając ją i kujemy młotowiertarką bruzdy pod przewody biegnące do miejsca, gdzie będzie przeniesiony wyłącznik światła. Wykuwamy następnie otwór pod puszkę.

Później następuje wyburzenie. Pamiętajmy o ostrożnym wyjęciu nadproża, które jest ciężkie. Zostanie ono użyte w miejscu w którym docelowo umieścimy otwór drzwiowy.

Następnie zabudowujemy stary otwór drzwiowy. My użyliśmy do tego celu oczyszczonej z pozostałości starej zaprawy cegły z wyburzonej ściany dokupując trochę nowej cegły.

Na tym etapie potrzebne będzie trochę desek żeby podszalować otwór.

Mur obrzucamy zaprawą murarską i po związaniu zaprawą tynkarską. Na nią daliśmy Knaufa zaciągając go na grubość ściany. na to nałożyliśmy grunt i gładź szpachlową białą. Po przeszlifowaniu malujemy ściany. Próg wyrównujemy wyleką.

 

przesuwanie otworu drzwiowego we Wrocławiu

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect