Postanowiłem podzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi  największymi wpadkami, błędami przy dekorowaniu wnętrz.

Oto top 5 w tej kategori:

1. Niedopasowanie stylów. Spróbujmy sobie wyobrazić jak wyglądałaby futurystyczna, duża, kolorowa lampka w pomieszczeniu ze stylowymi mahoniowymi meblami. Albo po wejściu z konserwatywnie ozdobionego stylowego przedpokoju wchodzimy nagle do minimalistycznie i nowocześnie urządzone pokoju. Drobne elementy ze skrajnych stylów przy odrobinie wyrobienia można przemycać i mieszać, ale trzeba to robić bardzo ostrożnie, bo wszystko może łatwo zacząć się ze sobą gryźć.

2. Użycie zbyt wielu kolorów i wzorów w jednym pomieszczeniu może powodować, że stanie się ona zbyt pstrokate i mało harmonijne .Przebywanie w tak urządzonym pokoju będzie męczące.

3. Niedbałość o drobne elementy. Pięknie urządzone wnętrze ze wspaniałymi meblami może zostać zbeszczeszczone starą, tandetną klamką lub starym wyłącznikiem światła. To co ustawiamy na swoich komodach i meblach także może być dekoratorską wpadką. Nielubiane przedmioty wyrzucajmy po prostu do kubła , a przy najmniej nie wystawiajmy ich na wyeksponowanych miejscach.

4. Splątane przewody na widoku. Instalacje elektryczne w naszych domach stale się wydłużają. Ilość różnego rodzaju urządzeń także. Wraz z ty ilość różnego rodzaju kabli od telewizorów, ładowarek itp. także jest spora.  Jeżeli nie są one ukryta np. w listwach przypodłogowych lub co gorsza ich zwoje leżą bez ładu w jakimś ogólnie widocznym miejscu jest to dekoratorskie oszpecenie.

5. Nadmiar drobiazgów. Nadmiar poduszek, ściany bez opamiętania pokryte rodzinnymi zdjęciami będą wyglądać bardzo niedobrze.

 

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect