Jeżeli pękają nam ściany, bądź sufit możemy je zabezpieczyć na kilka sposobów. Najczęściej stosowany jest pasek flizeliny wpasowany w miejsce gdzie pojawiło się pęknięcie.

Popularność w ostatnim czasie zdobywa także flizelina stosowana w sposób skandynawski tj.  jako okładzina na całą ścianę, a nie tylko na popękany fragment. Można taką flizelinową okładzinę o różnej grubości nabyć w sklepach firmy Flugger.

Dostępne są także papiery gładziowe. Są to gładkie papiery stosowane do pokrywania drobnych niedoskonałości ścian, stosowane często w pracach wykończeniowych  w Wielkiej Brytanii  ( tzw. lining paper).

Poniżej prezentujemy rozwiązanie mieszane, we wnętrzu narażonym na pęknięcia.

Całą powierzchnię ścian, gdzie zdarto starą tapetę i dokonano wymiany instalacji elektrycznej pokryto flizeliną z rolki ze sklepu Fluggera.

 

Natomiast na sufit naklejono fototapetę z grafiką przedstawiającą drzewa.

Drzewa zostały sfotografowane w taki sposób, że fototapeta umieszczona na suficie w sypialni nad łóżkiem powoduje, że budząc się przy pierwszych promieniach słońca wpadającego przez okno możemy się poczuć jakbyśmy rzeczywiście beztrosko wylegiwali się na ściółce leśnej i z tej perspektywy widzieli drzewa.

Wydaje się, że jeżeli mocniej wciągniemy nosem powietrze, to poczujemy zapach jagód i liści.

Wrażenie jest spotęgowane przez intensywny, jasno- zielonkawy kolor ściany kontrastujący z całą gamą kolorów liściastych konarów wznoszących się nad naszymi głowami.

Fototapeta z taką grafiką stanowi wspaniałą ozdobę sypialni., w której osoby lubiące kontakt z naturą na pewno będą się czuły wyśmienicie.

 

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect