Najczęściej popełniane błędy przy tapetowaniu:

1. Nieprzygotowanie ściany
Przygotowanie ściany przed tapetowaniem to podstawa. Ubytki należy zagruntować a następnie wypełnić. Zdarza się, że powierzchnia całej ściany wymaga szpachlowania. Wszelkie nierówności i chropowatości nawet przy grubej tapecie lub fototapecie mogą być widoczne przy świetle dziennym lub kiedy skierujemy na nie snop światła z oświetlenia dostępnego w pomieszczeniu. Złe osadzenie perforowanych aluminiowych narożników zewnętrznych lub osadzenie uszkodzonych narożników może powodować problemy w prawidłowym doklejeniu tapety. Nie zaleca się tapetowania na ściany zapylone lub świeże,niezagruntowane tynki.
2. Źle dobrany klej
Do różnych rodzajów tapet dobieramy różnego rodzaju kleje. Informacje o przeznaczeniu kleju znajdować się powinny na etykiecie zakupionej tapety. Są także na opakowanie kleju.
3. Zła aplikacja kleju
Klej na tapetę należy nakładać równomiernie na całą powierzchnię tapety o ile producent nie zaleca nakładanie kleju jedynie na ścianę. Czasami zalecane jest nakładanie kleju na ścianę i na tapetę. Zawsze jednak należy dbać o to by klej był nałożony równomiernie tzn. nie było go za dużo lub za mało.
4. Nie postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta tapety.
Każda tapeta powinna mieć na etykiecie szczegółowe wskazówki co do sposobu klejenia. Jeżeli nie postępujemy zgodnie z nimi możemy narazić się na błąd , który będzie skutkował brakiem efektu dekoracyjnego.
5. Postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta tapety.
Niestety nieraz zdarza się tak, że etykieta producenta jest jedna do wszystkich rodzajów produkowanych przez niego tapet. Na przykład producent zaleca na etykiecie aplikację kleju na ścianę, bo większość jego tapet jest na podłożu flizelinowym. Ta sama etykieta bywa dołączona do tapet papierowych i wtedy postępując zgodnie z zaleceniami producenta popełnaimy błąd. Jest także szereg innych sytuacji, w których doświadczenie podpowiada, że postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta może być błędem.

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect