Na podstawie ostatnich realizacji wydaje się , że coraz częściej decydujemy się na naturalne, a nie rzadko wręcz surowe wzory mające nadać naszym wnętrzom nieco bardziej industrialny wygląd.

Dużo sklepów oferuje tapety lub fototapety z motywem wszelkiego rodzaju surowym murem, czy to ceglanym czy kamiennym.

O ile jeszcze niedawno często klinkierowa cegła była często montowana na naszych ścianach , o tyle teraz często zastępuje ją tapeta z realnie odwzorowanym ceglanym murem.

Możliwe jest dzięki temu dobranie koloru dekorowanej ściany, tak aby pasowała do innych przedmiotów w pomieszczeniu. Sklepy mają w ofercie różnego koloru cegły : od białych zaczynając, poprzez gamę beżowych motywów, na czerwonych kończąc.

Innym motywem często stosowanym we wnętrzach są deski . I tu też do wyboru mamy deski równo ułożone i zupełnie asymetrycznie “ponabijane”: na ścianę. Mamy deski surowe ze słojami drewna i pomalowane w przeróżne barwy. Motyw deskowy daje całkowicie odmienia dekorowane wnętrze wprowadzając skandynawski klimat.

W pokojach dziecięcych spotykamy dekoracje, których funkcją jest wydzielenie specjalnego miejsca w pomieszczeniu dla ukochanej pociechy. Ostatnio wśród topowych wzorów są “chmurki”.

Oto niektóre realizacje:

 

 

 

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect