Symbole na tapetach

On 25 stycznia 2013, in Porady tapetowanie wroclaw, by admin

Dekorowanie domu tapetami zaczynamy od zakupu tapety dobrej jakości.  Być może jest to  banalne stwierdzenie,

ale warto o nim pamiętać, bo błędy przy zakupach mogą być nie do odkręcenia nawet przez najlepszego fachowca od tapet.

Używając dobrej jakości tapety i klejąc ją zgodnie z zaleceniami producenta uzyskujemy efekt, który nie wymaga zmian przez znacznie dłuższy czas niż decydując się na malowanie ścian.  Dlatego tapety powinny się odznaczać trwałością.

Nie zniechęcam do zakupu tapet w dużych supermarketach budowlanych, ale jeżeli chcemy samodzielnie kleić tapety i  uzyskać jakieś rzetelne porady, to nie ma sensu gonić za jakimś pracownikiem po wielkopowierzchniowym sklepie, gdzie rotacja pracowników jest spora, i częste są przesunięcia do innych działów, a warto udać się do sklepu, który  specjalizuje się w sprzedaży tapet i robi to od lat.

Decydując się na tapetowanie pamiętać należy, że niezależnie czy zakupimy tapety w supermarkecie, czy w sklepie z tapetami musimy wziąć pod uwagę to, że na większość tapet przyjdzie nam poczekać  kilka tygodni.  Warto więc udać się do klepu 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem remontu.

 

Producenci tapet zalecenia dotyczące sposobu aplikacji kleju, licowania, docinania, trwałości i usuwania umieszczają na etykiecie tapety. Poniżej przedstawiam najczęściej używane symbole oraz ich wyjaśnienie:

symbole na tapetach

 

Jeżeli chodzi o symbole od 1 do 5, to jeżeli mamy na etykiecie symbol 3, to sytuacja jest już bardzo dobra, natomiast przy symbolach 1 do 2 trzeba być bardziej ostrożny zarówno podczas klejenia tapety, jak  i jej późniejszego mycia.

Najwięcej na rynku jest tapet z symbolem 3.

 

 

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect