Przy odklejających się brzegach należy zwrócić uwagę na trzy czynniki:

1. jaki klej został użyty do tapetowania

2. jaki rodzaj tapety naklejaliśmy

3. na jakiej powierzchni naklejaliśmy tapetę.

Brzegi  są tą częścią tapety, która po naklejeniu jest najbardziej narażona na naprężenia materiału i najszybciej schnie ze względu na to, że jest najbliżej ” oddychającej” krawędzi.

Dodatkowo przy nakładaniu kleju często przy krawędziach niewprawna ręka może go nanieść mniej.
 
Odklejające się brzegi mogą być oznaką użycia kleju nieprzeznaczonego przez producenta do danego rodzaju materiału.
Trzeba pamiętać żeby do tapet fizelinowych używać kleju do tapet fizelinowych, do tapet papierowych kleju do tapet papierowych itd. Powierzchnia na którą naklejamy tapetę powinna być odpowiednio przygotowana tj, oczyszczona z pyłu, odtłuszczona.

Co zrobić jeżeli pomimo zastosowania się do powyższych po tapetowaniu odkleją się brzegi tapety?

Można je bezproblemowo dokleić używając do tego specjalnego kleju w tubce służącego tylko do doklejania tapet. Klej jest dostępny w branżowych sklepach.

Tagged with:
 

2 komentarze to “Tapetowanie porady – odkleja się brzeg”

  1. Tomasz pisze:

    No dobrze, ale ja mam inny problem. Jaką tapetę bym nie nakleił to się roluje na ścianie i wygląda jak pofadowana. Pan wie co zrobic aby nakleic tapetę i tak nie było?

  2. admin pisze:

    Jeżeli przez słowo “roluje” rozumiesz podłużne, “rolkowate” bąble to mogą one powstać z powodu tzw. niewysezonowania ściany. Upraszczając- producenci klejów, zapraw itp. zalecają aby na nowe ściany przez miesiąc po wybudowaniu nie nakładać nic, bo ściana jeszcze się “wiąże”.
    Jeżeli zaś chodzi Ci o to, że zwija się w rolkę, to znaczy, że tapeta nie była wystarczająco nasiąknięta klejemFacebook login by WP-FB-AutoConnect