Wymiar fototapety

On 3 kwietnia 2011, in Porady tapetowanie wroclaw, by admin

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden z   pomijanych przy zamawianiu fototapety czynników decydujących ostatecznie o walorach estetycznych naszego dekorowanego pomieszczenia.

Przywiązujemy dużą wagę do tego aby fototapeta była w odpowiednim kolorze i odcieniu. Dbamy o to by jej kolorystyka była dopasowana do innych elementów wnętrza.
Bardzo duże znaczenie ma dla nas wybór odpowiedniego wzoru.

Nie można jednak zapomnieć o tak banalnym, wydawałoby się parametrze jak odpowiedni wymiar.

Na pozór zamówienie fototapety o odpowiednim wymiarze wydaje się bardzo proste. Wystarczy dokładnie wymierzyć ścianę i mamy potrzebne nam do złożenia zmówienia wartości.

Problemy mogą się pojawić przy montażu.

Przy dokładnym, co do centymetra  wymierzeniu powierzchni i klejeniu kilkubrytowej fototapety mogą wystąpić problemy.  Nierówne sufity lub minimalne przekoszenie wydruku przez drukarkę wielkoformatową może spowodować, że staniemy przed dylematem czy dokładnie dopasować wzór na przylegających brytach czy dbać o to żeby fototapeta nie “uciekła” nam przy suficie.

Tego rodzaju problemy nie występują przy fototapetach z rolki. Nawet te, które mają wzór powtarzalny można dopasować odpowiednio na krawędziach ścinając przy suficie jakąś część takiej tapety.

Klejenie fototapety nie daje takiej możliwości. Tutaj nie ma rolki, z której możemy coś odciąć i wyrzucić bez utraty wzoru.

Dlatego bardzo ważne jest zamówienie  fototapety w wymiarze o minimum 7 cm większym z góry i po bokach, tak aby w montujący miał możliwość korekty poprzez docięcie przy suficie i żeby idealnie dopasował wzór na sąsiednich brytach

 

Tagged with:
 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect