Zmiana klimatu w pokoju

On 21 października 2011, in Porady tapetowanie wroclaw, by admin

Czasami pokój stanowi jednocześnie miejsce naszej pracy i odpoczynku. Spędzamy w nim wtedy kilkanaście godzin dziennie.

Czasami jest on tylko miejscem wieczornego odpoczynku po całodziennej gonitwie.

Tak ,czy owak, to jak go udekorujemy ma wpływ na nasze życie.  Niesamowite mozliwości do przebywania w wymarzonym przez nas otoczeniu dają nam fototapety.

Otaczamy się obrazkami ze wszystkich stron. Tapety w komórkach , tapety na monitorach laptopów, wygaszacze ekranu wszędzie możemy mieć naszą ulubioną grafikę. Nie ma powodu żeby nie umieścić jej na jednej ze ścian w swoim pokoju.

Pamiętajmy jednak żeby to zrobić z rozwagą i wybrać coś, co absolutnie jest w naszym ulubionym klimacie i nie znudzi  nam się po miesiącu.

Zainteresowanie wszystkim co się kojarzy z winem i jest jednocześnie odpowiedzią na  potrzebą schłodzenia i nadania pomieszczeniu wilgotnego powiewu podziemi wypełnionych dobrym winem, pachnących drewnem bek może zaowocować udekorowaniem pokoju w niżej prezentowaną fototapetę .

 

beki z winem

dębowe beczki z winem

Tak udekorowany pokój w upalne dni może być idealną przystanią, gdzie odpoczniemy od prażącego słońca.  Spoglądając na beczki możemy przenieść się w stare, dobre czasy kiedy wino było spokojnie, bez pośpiechu pozostawione sobie do fermentacji.

Ciekawostką jest , że drewniane beczki nie stanowiły tylko pojemnika na ten szlachetny płyn, one również wzbogacały smak i aromat wina.  Dzisiaj chcąc choć w części przywrócić winom ich dawny, szlachetny aromat powstała technologia , w której do metalowych kadzi wypełnionych winem dosypuje się drewnianych wiór.

Dębowe beczki wypełnione winem, to również przedmioty, które moga powodować w nas wrażenie, że przebywamy obok czegoś solidnego, zrobionego zgodnie z tradycją wg pradawnych reguł.

 

fototapeta z winem

fototapeta ze schłodzonym winem

Warto spróbować stworzyć wokół siebie taką podziemną, chłodną oazę spokoju wyjętą z bezkresu otaczającej nas postmodernistycznej rzeczywistości.

 

 

 

Comments are closed.Facebook login by WP-FB-AutoConnect