Tapetowanie

Na podstawie ostatnich realizacji wydaje się, że coraz częściej decydujemy się na naturalne, a nie rzadko wręcz surowe wzory mające nadać naszym wnętrzom nieco bardziej industrialny wygląd. Dużo sklepów oferuje tapety lub fototapety z motywem wszelkiego rodzaju surowego muru. Czasem jest to ceglany, czerwony mur, czasem ceglany szary. Bywają także mury kamienne

  • O ile jeszcze niedawno często klinkierowa cegła była często montowana na naszych ścianach, o tyle teraz często zastępuje ją tapeta z realnie odwzorowanym ceglanym murem. To rozwiązanie jest prostsze, a jego realizacja bywa szybsza i tańsza. Natomiast efekt wizualny przy fachowym ułożeniu brytów bywa łudząco podobny.
  • Możliwe jest dzięki temu dobranie koloru dekorowanej ściany, tak aby pasowała do innych przedmiotów w pomieszczeniu. Sklepy mają w ofercie różnego koloru cegły, od białych zaczynając, poprzez gamę beżowych motywów, na czerwonych kończąc.
  • Innym motywem często stosowanym we wnętrzach są deski. I tu też do wyboru mamy deski równo ułożone i zupełnie asymetrycznie „ponabijane” na ścianę. Mamy deski surowe ze słojami drewna i pomalowane w przeróżne barwy. Motyw deskowy całkowicie odmienia dekorowane wnętrze, wprowadzając skandynawski klimat.
  • W pokojach dziecięcych spotykamy dekoracje, których funkcją jest wydzielenie specjalnego miejsca w pomieszczeniu dla ukochanej pociechy. Czasem jest to strefa snu, a czasami miejsce do odrabiania lekcji.